[script](function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-39065992-8', 'auto');ga('send', 'pageview');[/script]

Informacja o plikach cookie

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www.
Ok, rozumiem

O Spółce

TXM S.A. jest właścicielem sklepów dyskontowych TXM zlokalizowanych na terenie całego kraju. Dynamicznie rozwijana jest także sprzedaż internetowa przez e-sklep www.txm.pl. Placówki TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży, bielizny i dziewiarstwa oraz artykułów z kategorii „home”, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach.

TXM S.A. (wcześniej Adesso S.A.) rozwija się na rynku od 1989 r., od samego początku działając w branży tekstylnej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Grupa Kapitałowa


Podmiotem zależnym o najważniejszym znaczeniu jest:

  • Adesso Sp. z o.o. – spółka prowadząca w Mysłowicach centrum magazynowo - logistyczne dla sklepów TXM

TXM posiada spółki sklepowe, które mają znaczenie techniczne, ale obecnie nie prowadzą żadnej aktywności gospodarczej. TXM posiada również 100% udziałów, ale bez możliwości sprawowania kontroli w:

  • Adesso TXM Romania s.r.l. w toku procesu upadłości likwidacyjnej – spółka rumuńska, za pomocą której była w pierwszym półroczu 2019 roku realizowana sprzedaż na terenie Rumuni w ramach sieci TXM.
  • R-Shop Sp. z o.o., Adesso Consumer Brand Sp. z o.o. oraz TXM Beta Sp. z o.o. - dnia 10 lutego 2020 roku te Spółki zostały postawione w tryb likwidacji.
  • Adesso Consumer Aquisition, Perfect Consumer Care, Adesso Consumer Culture sp. z o.o.. -spółki nie prowadzące działalności

oraz 20% udziałów w TXM Shopping Beta s.r.l.

Powrót